נבחרת העתודה של ישראל פתחה אמש (שבת) את אליפות אירופה עד גיל 20 בניצחון ענק על מקבילתה הלטבית 54:90.  למעט דקות בודדות בפתיחה, היה זה משחק במעמד צד אחד, כאשר הלטבים נותרו חסרי מענה מול החבורה של עודד קטש ובעיקר נגד שלושת הכוכבים, תמיר בלאט, יובל זוסמן ונתנאל ארצי. 

הכישרון של מכבי ת”א היה הקלע המצטיין של הנבחרת עם 23 נקודות, אחריו הרכש הטרי של הפועל חולון עם 18 נק’ ועשרה אסיסטים, וארצי אחריו עם 17 משלו. הרבע השלישי, שהיה הדומיננטי ביותר מבחינת קטש וחניכיו, הסתיים בתוצאה המדהימה 9:30 ומשם, למעשה, השחקנים די העבירו את הזמן עד לסיום וקטש ניצל זאת על מנת לתת דקות למחליפים עד לסיום המשחק. הנבחרת תפגוש מחר את ליטא ותנעל את משחקיה בשלב המוקדם ביום שני מול אוקראינה.

יובל זוסמן: “באנו מאוד ממושמעים, מוכנים למחר”

עוד באתר:

"התחלנו את המשחק קצת מהוססים”, אמר בסיום המצטיין יובל זוסמן. “אני חושב שמהר מאוד נכנסו לקצב, לקח לנו את השלוש ארבע דקות של ההתרגשות של ההתחלה. באנו מאוד ממושמעים שיחקנו כדורסל טוב ושמרנו מעולה ואני חושב שאנחנו מוכנים למחר". 

"ניצחון חשוב ראשון בפתיחת אליפות אירופה”, סיפר עוזר המאמן נתי כהן. “תמיד חשוב להתחיל עם ניצחון. שיחקנו טוב, היו לא מעט דקות טובות שידענו לנצל את היתרונות שלנו ולברוח. ההפרש תמיד חשוב על מנת שאם יהיה בית משולש, יהיה לנו יתרון. אנחנו עם הפנים קדימה למשחק מחר, קשה מאוד נגד ליטא, מקווים מאוד להמשיך את התנופה ואת המומנטום שלנו". 

רבע ראשון- 16:23 לישראל

נבחרת ישראל: תמיר בלאט, רועי הובר, נתנאל ארצי, יובל זוסמן ודניאל קופרברג.

שתי הקבוצות פתחו את המשחק בצורה מהוססת ומיעטו לקלוע, אך שמונה הדקות שבאו לאחר מכן היו בשליטה מוחלטת של הבחורים בכחול לבן, כשמעל כולם בלט תמיר בלאט. הרכש החדש של הפועל חולון סיים את הרבע הראשון עם 13 נק’ והיה אחד האחראים לבריחה לקראת סוף הרבע והפער היחסית משמעותי, שמונה נקודות, מול הלטבים, זאת למרות לא מעט איבודי כדור לא מחוייבים של שחקני הנבחרת. 

רבע שני- 32:45 לישראל

ישראל מסיימת מחצית יוצאת מן הכלל עם יתרון דו ספרתי מוצדק. הרבע השני נפתח בצורה נרפית יחסית מצד השחקנים בכחול לבן, מה שאיפשר ללטבים לצמצם מעט את היתרון עם ריצה של 0:5. החבורה של עודד קטש התעוררה בזמן עם מטווח שלשות של זוסמן ובלאט, שמציגים משחק פשוט יוצא מן הכלל. בלאט סיים את המחצית עם 18 נק’ והכשרון של מכבי תל אביב מאחוריו עם 16. 

רבע שלישי- 41:75 לישראל

הרבע נמשך באותו הקו שהסתיים קודמו, עם יכולת נהדרת של הנבחרת, והפער צמח עד ל-20 נק’- 35:55. הלטבים ניסו לחזור אך נתקלו בהגנה קשוחה של החבורה של קטש, שרק הגדילה יותר ויותר את היתרון עד ל-40:73 , שתי דקות לסיום הרבע. היתרון הענק בשלב הזה גרם לקטש לשתף את המחליפים ולתת לכוכבים לנוח, כך מצאה עצמה הנבחרת עם חמישיית מחליפים עד לסיום הרבע. הרבע מסתיים בתוצאה הזויה של 9:30 לישראל. 

רבע רביעי- 54:90 לישראל

על הרבע הרביעי אין יותר מדי מה לספר כיוון שמדובר היה בגארבג’ טיים אחד גדול. הלטבים התייאשו וכלל לא ניסו ליצור איזשהו מומנטום או ניסיון קאמבק, וקטש ניצל את הזמן ונתן דקות למחליפים עד לסיום המשחק.