אחרי שנים בהן מכבי תל אביב שלטה בכדורסל הישראלי (ולא רק), נושבות רוחות של שינוי. בשלוש העונות האחרונות, ההגמוניה הצהובה נסדקה ואפשר להצהיר כעת שהיא מתפוררת ויש קבוצה חדשה ששולטת בזירה המקומית. 

הלוזרית הנצחית, הפועל ירושלים, ניצחה בגמר הפיינל פור 76:83 את מכבי חיפה וזכתה להניף את צלחת האליפות בפעם השנייה תוך שלוש שנים ולמעשה, בפעם השנייה בתולדות המועדון. הקבוצה מהבירה הגיעה למעמד הגמר שלוש פעמים ברציפות, שלוש פעמים בהן הצ’ילבה הגדולה מתל אביב לא הצליחה להגיע למשחק הגמר ונאלצה להסתפק בהגעה מכובדת (תלוי את מי שואלים) לחצי גמר הפלייאוף. 

סטודמאייר חוגג אליפות (אורן בן חקון)

עוד באתר:

בעשרת המשחקים האחרונים בין האדומים לצהובים, הירושלמים ניצחו בשבעה משחקים, כולל ארבע פעמים בהפרש דו ספרתי, מה שמעיד יותר מכל על השינוי המהותי במאזני הכוחות. על אף ששני התארים האחרונים של הצהובים היו זכיות בגביע המדינה, פעמיים בארנה בעיר הבירה ופעמיים על חשבון הפועל ירושלים.

עם זאת, חשוב לציין, הפועל ירושלים, לפחות לרגע זה, היא הקבוצה הגדולה והחזקה ביותר בכדורסל הישראלי, אך לא המועדון הגדול ביותר. אין אפשרות אמיתית להשוות שתי אליפויות, ארבעה גביעים וזכייה אחת בגביע יול”ב, ארון גביעים מכובד כשלעצמו, לשושלת ארוכת שנים של שליטה בלתי מעורערת, במהלכה קטפה מכבי תל אביב 51 אליפויות, 44 גביעים ושש זכיות ביורוליג.

שחקני מכבי אחרי הזכייה האחרונה ביורוליג (מיכה בננו)

אז האם אנחנו עדים לתחילתה של שולשת חדשה, הפעם באדום? יכול מאוד להיות. בעוד במכבי תל אביב מתנהלים בלחץ והחליפו העונה חמישה מאמנים, כולל ממש רגע לפני פתיחתו של הפלייאוף, בהפועל ירושלים, על אף עונה קשה שכללה עליות, אך בעיקר מורדות, העדיפו לשמור על יציבות ונתנו למערכת לפעול בשקט תחת שרביטו של המאמן האיטלקי סימונה פיאניג’אני. 

סימונה פיאניג'אני (אורן בן חקון)

העובדה שהפועל ירושלים זכתה בתואר האליפות דווקא בהיכל מנורה מבטחים, אולמה הביתי של היריבה הגדולה בצהוב, מחזקת את תחושת השינוי ואת גודל ההישג של החבורה האדומה מירושלים, אך עם זאת, על מנת להפוך את ההשוואות ואת הדיבורים על שושלת למוחשיים יותר ולהוריד את הקוף מהגב, קבוצתו של אורי אלון תצטרך לזכות שוב באליפות, הפעם בקרב ישיר מול השליטה הדועכת מתל אביב.

אורי אלון וסימונה פיאניג'אני (אורן בן חקון)

הכתוב הינו טור דעה