הפועל ירושלים זכתה הערב (חמישי) באליפות השנייה שלה בשלוש שנים ובהיסטוריה בכלל של המועדון, אחרי שגברה 76:83 על מכבי חיפה. בסיום המשחק פצחו השחקנים מהבירה בחגיגות גדולות על הפרקט באולמה הביתי של היריבה הגדולה מכבי תל אביב כשגם הבעלים אורי אלון הצטרף למסיבה.

“הפעם השנייה יותר מתוקה מהפעם הראשונה” אמר בתום המשחק הבעלים המאושר של האדומים אורי אלון. “אנחנו שולטים בכדורסל הישראלי בשלוש השנים האחרונות. הקבוצה הייתה בחובות של מיליונים לפני שבאנו ותראה מה קורה פה היום. זה מיוחד ושונה מכל אקזיט והמיליונים שעשיתי. יותר כיף לי השמחה שאני מביא לכל כך הרבה אנשים. זאת העונה הטובה בהיסטוריה של הפועל ירושלים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: הפועל י-ם אלופת המדינה לשנת 2017

עוד באתר:

על אמירותיו במהלך העונה שהליגה פחות חשובה: “כשאמרתי שהליגה פחות חשובה אנשים לא לקחו את זה לכיוון הנכון. יש שיטה לא חכמה ואתה יכול לנצל אותה. אני מקווה שיחזרו לסדרות. גם אם היו סדרות היינו לוקחים אליפות. השיטה שבאה לתת עזרה לחלשים יותר היא נחמדה, אבל היום יש מצב אחר בכדורסל, אתם רואים את הקהל ואת העצמה. צריך לשנות את השיטה שתתאים ל-2017 ולא ל-2006 ואז אולי אקח את הליגה יותר ברצינות גם בנובמבר דצמבר”.

על כך שלא פיטר את פיאניג’אני גם ברגעי המשבר: “אני לא מבין למה לפטר מאמן באמצע עונה. מאמן צריך ללמוד מהטעיות, ללמוד את הקבוצה ובסוף הוא יביא לך אליפות. אם אתה מפטר מאמן אתה עושה את זה כדי להתנער מאחריות. מבחינתי האחריות היא תמיד של כל המערכת וצריך לקרות משהו מאוד רציני כדי שאפטר מאמן. האם פיאניג’אני יישאר? בוא נחיה ונראה, אני חושב שהלילה צריך לחגוג”.

אורי אלון וסימונה פיאניג'אני (אורן בן חקון)

על ההמשכיות לקראת העונה הבאה ומעמד הישראלים בסגל: “בשנה שעברה סיימנו בראש הליגה בהפרש של חמישה משחקים והייתה לנו תקלה בגמר. מה שחשוב הוא שנשבר מחסום מנטלי, כי זכינו באליפות במנורה מבטחים וגזרנו פה רשתות. אני מאמין בישראלים ומקווה שנמצא דרך שהם יהיו יותר דומיננטיים בעונה הבאה. אבל עדיין הדרך שלנו היא הנכונה ואני יודע את זה בזכות האוהדים. הם באו בכמויות גדולות לכל מקום גם במשברים וזה מראה לי שאנחנו עושים הכל נכון ובנינו מועדון ברמה גבוהה”. 

“קודם כל אני רוצה להגיד כל הכבוד ליריבה שלנו היום, הם שיחקו מצוין ונלחמו. לא מדובר פה על משחק אחד או עונה אחת, זאת הפועל ירושלים שהייתה עם גאווה גדולה על המגרש. אני רוצה להגיד תודה לצוות המקצועי שלי, לעוזרים שלי כי הם תמיד פה בשבילי ועשו עבודה מצוינת באירופה, בישראל ובכל מקום וכל זאת עם קבוצה חדשה לחלוטין” אמר בסיום סימונה פיאניג’אני הנרגש.

פיאניג'אני מקבל את תואר מאמן העונה (אורן בן חקון)

“אני יכול לחייך, כשאני רואה אנשים שמחים זה עושה אותי עוד יותר שמח ואני מרגיש בר מזל, כי לאורך הקריירה הרבה פעמים אנשים שמחו סביבי” הוסיף המאמן האיטלקי שסגר את עונת הבכורה שלו בישראל עם תואר אליפות. “יש משהו מיוחד בקבוצה שבנינו. לא היה לי קל לאמן עם החוקים של המקום, צריך לשחק עם חמישייה אחרת באירופה וחמישייה אחרת בישראל וזה גם משהו שמשפיע על הקבוצה. אני לא אומר את זה בגלל שזכינו באליפות וזה לא קשור לשני התארים שהשגנו”.

“זה הזמן שלי להגיד את הדברים שלי, אתם כל הזמן תוקפים את השחקנים שלי בלי סיבה וטוענים שאנחנו לא קבוצה מאוחדת, אז עכשיו אני חייב להגיד שאני גאה בהם על העונה הזאת, אני גאה בשחקנים על מה שהשגנו ביחד, השחקנים ראויים לתואר ולאווירה הזאת אני גאה להיות חלק מהעונה שלדעתי היא הטובה בהיסטוריה של המועדון” הוסיף האיטלקי שסירב להתייחס לעתידו לקראת העונה הבאה ואמר: “הלילה זה הזמן לחגוג”.

אמארה סטודמאייר (רדאד ג'בארה)

אמארה סטודמאייר שחגג לראשונה בקריירה שלו תואר אליפות אמר בסיום: “הרגשה מדהימה לזכות בתואר. קשה לדמיין את זה עד שזה קורה. עבדנו כל כך קשה ואני מודה לאלוהים. לא האמנתי בחלומות הכי פרועים שלי שאזכה באליפות בישראל. היו כל כך הרבה עליות ומורדות במהלך העונה הקשה הזאת. האם אמשיך כאן בעונה הבאה? תחכו ותראו”.

איש המשחק ג’רום דייסון שקלע 30 נקודות והוביל את החבורה בלבן לניצחון הוסיף: “ זה מדהים אני אפילו לא יכול לתאר את זה במילים. באתי לעשות את החלק שלי, רק עזרתי לחברי לקבוצה, עשיתי כל מה שאני יכול במשחק, אני פשוט שמח עכשיו”.

ג'רלס ודייסון חוגגים (איציק בלניצקי)