על המגרש עירוני רמת גן כשלה והשלימה עם הירידה לליגה הארצית. אולם מחוץ לפרקט מתחוללת סערה רצינית בין מנכ"ל הקבוצה ליאור וילהלם לצמד הזרים ארון בראון ואנתוני לי. כזכור, אתמול (רביעי) פרסמנו ב-ONE את השתלשלות הפרשה לפיה האמריקאים איימו על אנשי הקבוצה, ובסופו של דבר מצאו עצמם מעוכבים לחקירה משטרתית עד השעות הקטנות של הלילה.

וילהלם, ששוחח עם ONE אתמול והציג את גרסתו לדברים, שוחרר מתחנת המשטרה בשעה 00:30 בלילה, אחרי שהגיש תלונה נגד השחקנים. בראון לעומת זאת, עוכב בתחנה עד השעה 02:30 לפנות בוקר. לי נתקע שם עד השעה 03:30 לפנות בוקר. השניים שוחררו ללא ערבות ולאחר שקיבלו צו הרחקה של חמישה ימים מהאולם, מההנהלה, ומאנשי הקבוצה. נואשים כעת לשוב לביתם בארה"ב, אבל רגע לפני שיעלו על המטוס וישאירו את הסיוט הזה מאחוריהם, ONE תפס את בראון ולי לשיחה מעניינת בה הם חושפים זווית שונה לגמרי על התקרית מול וילהלם.

עוד באתר:

"הסיפור שלי עם ליאור התחיל בחודש פברואר אחרי שנפצעתי בגב. הרגשתי כאבים חדים, אבל לא הביאו לי אישור מחלה ולא לקחו אותי לראות רופא. בסופו של דבר נפגשתי עם הדוקטור של הפועל ת"א והוא תיאר את התחושות שלי ב-90% שיש לי פריצת דיסק. ביקשתי לראות רופא מומחה, אבל אמרו לי לשלם על הכל בעצמי, מפה הבנתי שלא היה לי ביטוח. אח"כ עשיתי MRI ונתגלתה לי פריצת דיסק בגב בחוליות L4 ו-L5", סיפר בראון, ששב העונה לליגה הלאומית לקדנציה נוספת ועד לאותם רגעים רשם ממוצעים נאים של 20.2 נקודות ו-4.9 ריבאונדים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: העימות בין ליאור וילהלם לבראון בר"ג

בראון, בן 25 יליד ניו ג'רזי, הינו בוגר מכללת בוסטון קולג', משם יצאו מיודענו קרייג סמית', טייריס רייס, ומארקיז היינס. הוא שיחק גם עונה אחת במכללת טמפל לצידו של גארד הפועל חולון, קאליף וויאט. בן דודו הוא סנטר קליבלנד קאבלירס טריסטן תומפסון. אביו, ראה בראון, הוא כומר בכנסייה. דודו, קני יוז עובד בבית משפט עליון בסיינט תומאס.

הוא רגיש מאוד לסיטואציה שהתבשלה בר"ג וכועס כי מנסים לטענתו לחבל לו בקריירה. "בני (ברנר, ד.פ.) וליאור לא שילמו לי מחודש ינואר וחייבים לי 15 אלף דולרים. הם חייבים לג'רמיס סמית' 25 אלף דולרים מאשתקד. וגם לאיוון אסקה. גם ג'רמיין הול במינוס מהם. ליאור רב עם כל השחקנים הללו, כולל שון דניאל שעזב. מאשימים אותי בנהיגה במהירות מופרזת והמציאו לי שישה דוחות חניה - אבל לא ראיתי אפילו דוח אחד. כבר שלושה חודשים שאני מבקש לראות אותם כדי לשלם. בארה"ב אני נוהג על ג'יפ מרצדס ומעולם לא קיבלתי דוח, קנס; לא עברתי ברמזור אדום ולא ישבתי בכלא. אין לי עבר פלילי. שיחקתי ב-D1 בקולג'ים מכובדים בארה"ב. אני במדינה זרה וברור לי שלא אעשה כלום כדי לעבור על החוק. הכל פה שואו כדי להסתיר את הטעויות והכישלונות שלהם".

מה מערכת היחסים שלך עם ליאור וילהלם?
"אין לנו. למרות הפציעה אני מגיע לכל המשחקים הביתיים ומעודד את החבר'ה. אני לא מדבר עם ליאור כבר כמה חודשים, רק עם בני. בתחילת אפריל הגענו לסיכום פיצויים שישלם את משכורות פברואר ומארס, ואז הוא אמר שנכנס לבבית חולים ונתגלתה לו מחלה קשה".

מה קרה באולם זיסמן שלשום?
"ליאור התחצף אלי. קרא לי Nigger ("כושי", בתרגום חופשי), ואמר שהוא ידאג שאשן ברחובות. הוא איים לעצור אותי. הוא זרק עליי את מיטת הטיפולים וסל הכביסה, וצעק 'אני אהרוג אותכם".

ניידת משטרה (אילוסטרציה)

כיצד הכל התחיל?
"הוא לא רצה שנכנס לחדר ההלבשה, פתאום שם עלי ידיים, דחף אותי החוצה וסגר על הרגל שלי את הדלת. ג'רמיין הול הפריד ובא להרגיע את הרוחות. אנתוני צילם הכל בוידיאו. יש לנו הוכחות".

למה חסמת לו את הרכב ומדוע ישבת לו על המכסה מנוע?
"לא חסמתי אותו בכלל. הלוחית רישוי שלי בכלל לא תואמת לרכב שעמד שם, אפשר לאמת את הפרטים הללו. חניתי ליד אצטדיון הכדורגל. ישבתי לו על האוטו כי הוא ניסה לפגוע בי וזו הייתה דרכי להעביר לו מסר. הוא יצא החוצה עם כוחות שיטור ואמר, 'תוריד את התחת השחור שלך מהרכב שלי".

של מי הייתה הסכין שהוחרמה ע"י המשטרה?
"אין לי מושג. לא שלי. נמצאה סכין ליד הרכב של ליאור והוא התחיל לצעוק שרציתי לדקור אותו.גם המשטרה וויתרה מחוסר ראיות. תשמע בנאדם, זה הסיפור הכי הזוי בעולם שזה עצוב".

היה עוד שחקן מעורב בתקרית. לי, סנטר בן 25 המתנשא לגובה 2.06 מטרים שסיפק 17.6 נקודות ו-10.3 כדורים חוזרים בממוצע מאז נחת בישראל אחרי גיחות באסטוניה וסלובקיה. הביג מן שיחק גם בטמפל, והיה שותפו לחדר של בראון לפני שעזב למכללת אוהיו סטייט לעונת הסניור שלו.

אולם זיסמן. אילוסטרציה (חגי ניזרי)

לי גם שוחח עם ONE, וכשגרונו חנוק מדמעות הציג את הצד שלו לטענות של וילהלם: "בגלל שלא שיחקתי משחק תראה מה עושים לי. אני נדהם. גיליתי שהחתימו אותי על חוזה X, אבל שלחו לאיגוד הכדורסל חוזה Y, ולמעשה בחוזה הפיקטיבי נרשם שחייבים לי פחות כספים מהסכום עליו באמת הסכמנו. חתמתי בר"ג תמורת 6,000 דולר לחודש, פלוס 200 דולר כל יום אחרי ה-4 באפריל. בינתיים חייבים לי כמעט 10,000 דולרים ואני עוזב את ישראל עצוב, פגוע, ובידיעה שכנראה לא אראה לעולם את הכספים שחייבים לי".

וילהלם טוען שנמצא ליד מכוניתו סכין ארוכה וכי התכוונתם לפגוע בו. זה אמיתי?
"מעולם לא ראיתי את הסכין הזאת לפני, ולא הייתה לי סכין מלכתחילה. הוא בנאדם שפל ונוכל, והאיגוד צריך לסגור את הקבוצה הזאת. אין לה זכות קיום. לא הייתי מכה את ליאור לעולם. שיחקתי בהרבה מדינות ותמיד סיימתי בתחושות טובות. איך ליאור מאשים אותי בהחזקת נשק? תגיד, אני נראה לך משוגע? ישבתי חמש שעות בחקירה עד 03:30 לפנות בוקר. המשטרה ניסתה לשבור אותי ולהוציא ממני וידוי שווא. ליאור דאג שיתקעו אותי שם כל הלילה. הוא אמר שהגעתי לאולם חצי שעה לפני המשחק, אבל בפועל התייצבתי בזיסמן כבר ב-17:15 והמשחק היה בשעה 18:30".

מדוע באת למגרש באולטימטום שיחתמו לך על ניירת, אחרת לא תשחק?
"מאז שאני פה עברתי ארבעה מגורים שונים. הייתי במלון "רימונים", ואז "בלו לגון", בדירה בגבעתיים ועוד מקום נוסף. מכל המלונות זרקו אותי כי הקבוצה לא שילמה. ליאור לא מקצועי, הוא לא עונה לטלפונים, ולא שילם לי אחרי שעברתי את הבדיקות הרפואיות. הוא חזר לספסל וזרק לי את כל הדפים בפרצוף מול המאמן עדני דגן. הם חייבים לי משכורות ובדפים היה מסמך התחייבות שהם ישלמו את מה שמגיע לי - בעוד יום, או שבוע, או חודש. העיקר שיחתמו. הוא סירב".

מה היחסים ביניכם?
"ליאור איש מסוכן. הוא רב עם כולם, זה לא נורמלי. נתנו לי תמיד מנות קטנות של כסף במקום משכורת חודשית. הם טמנו לי מלכודת. ליאור הקניט אותנו, אותי ואת ארון. הוא קרא לי 'כושי' מספר פעמים ואיים עלי לצאת מאולם. 'לך מפה או שאדאג שיעצרו אותך. אתה תישן ברחובות', הרגשתי מאוים.

מה עשית שגובל בהזמנת משטרה?
"כלום. באתי עם כל הציוד שלי למשחק כולל הנעליים. ברגע שהיה מתחייב להעביר לי את הכסף, הייתי עולה למגרש. רק רציתי שיהיה בכתב שישלם לי את הכספים שמגיעים לי לפני שאעלה למשחק".

מה קרה במלתחה?
"ליאור סירב שנכנס לחדר הלבשה ודחף אותנו החוצה בכוח. הוא דחף אותנו מאחורה ואמר שיהרוג אותי ואת בראון. הוא זרק עלי את שולחן הטיפולים. אני מתכוון להגיש נגדו תביעות פרטיות ובאמצעות פיב"א".

תגובתו של מנכ"ל עירוני ר"ג ליאור וילהלם תובא כשתתקבל.