ניצחון למשרד התרבות והספורט בבג"ץ. מנהלת ליגת הנשים בכדורסל משכה בהמלצת השופטים את העתירה היום (רביעי) שהגישה נגד משרד התרבות והספורט בטענה לאפליה, זאת לאחר שרמזו לעותרים כי סיכוייה לעמוד במבחן בית המשפט קלושים במיוחד. בית המשפט אף ציין לשבח את "הגישה החיובית שהציגה המדינה (משרד התרבות והספורט) שהציגה פתרונות ואף הגדילה הוצאות עבור ספורט הנשים".

ל-ONE נודע כי השרה מירי רגב מחפשת דרכים כדי שאיריס שטרק תיפרד מתפקידה כיו”ר מנהלת הליגה לנשים, לאור זאת שבמשרד הספורט מאוד לא מרוצים מאופן תפקודה. הפעם השרה רגב החליטה ללכת עד הסוף ולא תוותר על העניין, כשהיא מבינה שלטובת כדורסל הנשים עדיף להיפרד משטרק ולמנות יו”ר חדשה.

מירי רגב. נמאס לה (רדאד ג'בארה)

עוד באתר:

ממשרד הספורט נמסר: “דברים אלו של בית המשפט מוכיחים כי מאז כניסתה של השרה מירי רגב לתפקידה כשרת התרבות והספורט, פועל המשרד ביתר שאת ובאופן ראוי ומקצועי בכדי לתת מענה לצורכי ספורט הנשים בכלל וכדורסל הנשים בפרט והגדיל את התקציב באופן דרמטי (פי 3) זאת על פי הנחיית השרה רגב. בשונה מטענות מנהלת הכדורסל והעומדת בראשה איריס שטרק, הקצאת משאבים תקציביים גדולים יותר לספורט הנשים והכדורסל בתוכו, היא צעד שננקט בהנחיית השרה רגב עם כניסתה לתפקיד ובוודאי שבטרם ננקט ההליך המשפטי ולא בגינו, כפי שניסתה לטעון לא פעם המנהלת והעומדת בראשה. טוב עשתה מנהלת הכדורסל שמשכה את העתירה בהמלצת בית המשפט ומנעה מעצמה התבזות”.

“משרד התרבות והספורט ימשיך לפעול ללא לאות, כפי שעשה בשנתיים האחרונות, לצמיחה והגדלת תקציבי הספורט וספורט הנשים בפרט, שזוכה לעדנה גדולה וגידולים של למעלה מ-50% מתקציבו בתקופת כהונת השרה רגב ובהנחייתה. משרד התרבות והספורט לא יוכל לעבור לסדר היום לאור התנהלות ראש מנהלת כדורסל הנשים ורואה בהתנהלותה פעילות שכל עניינה יחצ"נות אישית ואינה עולה בקנה מידה עם תפקידה הציבורי ודפוסי העבודה המאפיינים את מערכת היחסים המקובלת בין האיגודים השונים, המנהלות ומשרד הספורט”.

עוד נכתב כי: “הגיע הזמן לחשוף פניהן האמיתיות של מנהלת הכדורסל והעומדת בראשה איריס שטרק. המנהלת לא מבצעת את עבודתה ומנסה באמצעות מצגי שווא להציג סיוע לכדורסל הנשים. המשרד והעומדת בראשו רואים במשבר האמון שנוצר מציאות המחייבת את איגוד הכדורסל לנקוט בצעדים מעשיים להחזרת האמון בין הצדדים”.