בדיון שנערך היום (רביעי) בפני שופטי בג"צ, הודיעה המדינה על השלב האחרון בשינוי אמות המידה והגדלת תקציב ליגות הנשים הבכירות בכ-50%. בנוסף, התחייבה המדינה להסכם שיווק לליגת העל לנשים בכדורסל למשך 5 שנים - וזאת לאחר שבחודש יוני השנה כבר ניתן צו על תנאי והוצא צו ביניים כנגד המועצה להסדר ההימורים בספורט ומשרד התרבות והספורט.

לאור האמור, המליץ בית המשפט לעותרות לפעול מול משרד התרבות והספורט להמשך תיקון האפליה בחלוקת תקציבי המועצה להסדר ההימורים בספורט כך שיבטיחו את פעילות ספורט הנשים. בג"צ לא הסתפק בכך והדגיש כי מבית המשפט יוצאת "רוח חדשה של תקווה והכרה בספורט הנשים". כעת הכדור עובר לידי משרד התרבות והספורט. בית המשפט מצא לנכון להציע לליגות הנשים לדחות את בירור העתירה לשלב מאוחר יותר, "ולאפשר למשרד התרבות והספורט את ההזדמנות להמשיך ולקיים את התחייבויותיו".

איריס שטרק (איציק בלניצקי)

עוד באתר:

רו"ח איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, אמרה: "בזכות העתירה לבג"צ הובלנו להישג משמעותי לליגת העל לנשים בכדורסל, שזכתה לשילוש התמיכות לקבוצות לסכום של 450 אלף שקל לכל אחת מקבוצות הליגה לשנה, באופן קבוע. בג"צ ראה בכך תפנית משמעותית בהתנהלות המדינה וביקש מאיתנו להסתפק בשלב זה בהישג מרשים זה של הגידול בתמיכות ובהבטחת הסכם שיווק בסך של 1,170,000 ש"ח לעונה, למשך חמש שנים, שאכן מהווה אבן דרך מבחינתנו. אנו מצפים שהמדינה תמשיך ותפעל בדרך זו לקידום והעצמת ספורט הנשים בכלל וכדורסל הנשים בפרט".

עוד הוסיף: "יחד עם זאת, יעדנו היה מעבר לכך, לבטל את האפליה המובנית ורבת השנים ולהביא לשוויון מלא בין נשים לגברים בספורט המקצועני. הסכמתנו להצעת התבססה על כך שבג"צ הודיע כי יאפשר לעתור בהמשך, בהתבסס על השינויים שיושמו. אנו נמשיך לפעול לשינוי יסודי של הסדר הישן הקיים הגורם לאפליה בלתי מוצדקת, על מנת שיעוגן שוויון מלא בכדורסל הנשים ובספורט הישראלי בראייה ארוכת טווח, עבורנו ועבור החברה הישראלית".