עונת הבלהות של היורדת לליגה הארצית, עירוני רמת גן, ממשיכה לשבור שיאים חדשים. ל-ONE נודע היום (רביעי) כי צמד הזרים של הקבוצה, ארון בראון ואנתוני לי, עוכבו אתמול לחקירה ע"י כוחות המשטרה מחשש שיפגעו במנכ"ל הקבוצה, ליאור וילהלם. ר"ג, שסבלה העונה מחילופי מאמנים, פציעות של זרים וישראלים ורכבת של שחקנים, הובסה אמש 130:90 מול א.ס. רמת השרון. 

על פי גורמים המעורים בפרטים, בראון (פצוע) ולי (שביתה) נלקחו לתחנת המשטרה המקומית, וגם וילהלם הגיע כדי לתת עדות ולהגיש תלונה רשמית נגד השחקנים. המנכ"ל עזב מעט אחרי השעה 00:30 בלילה, ואילו נגד השחקנים הוצא צו הרחקה מאולם זיסמן, אנשי ההנהלה והקבוצה.

עוד באתר:

בואו נחזור אחורה להשתלשלות העניינים. בראון, שהעמיד ממוצעים של 20.2 נקודות ו-4.9 ריבאונדים, למעשה לא משחק או מתאמן עם הקבוצה תקופה ארוכה לאחר שכשל להמציא אישור רפואי ולא הפעיל את הביטוח על הכאבים בגבו. האמריקאי נתפס מספר פעמים העונה על נהיגה במהירות מופרזת, ובתום ההפסד אמש חסם עם רכבו (שרשום על עירוני ר"ג), את רכבו של וילהלם, וישב לו על המכסה מנוע, כאשר לטענת הנוכחים הוא נסער ועצבני וסירב לרדת למרות בקשות חוזרות של יו"ר הקבוצה בני ברנר והשחקנים.

לי, שנרשם בטופס המשחק ע"י המאמן עדני דגן, הופיע למשחק 30 דקות לג'אמפ בול לעומת 90 דקות כיתר השחקנים. הוא ניגש לווילהלם עם חבילה של ניירות ודרש כי הקבוצה תחתום עליהם או שיחרים את המשחק. 

משטרה (חגי ניזרי)

אחרי ויכוח בינו למנכ"ל, ישב האמריקאי על הספסל, אבל במחצית סירבה ההנהלה להכניס את הזרים לחדר ההלבשה. לי, ששיחק העונה גם בסלובקיה ואסטוניה לפני שהגיע לישראל, הודיע כי לא ישחק בשל עיכוב במשכורת חודש מרץ. אח"כ הוא ובראון פרצו בכוח למלתחה של הקבוצה למרות בקשת הצוות המקצועי והרפואי כי יישארו מחוצה לו. ישנם שחקנים שהעידו גם כי העיניים של הזרים היו אדומות, מחשש לשימוש בחומרים אסורים.

צמד האמריקאים חיכה לווילהלם בחניה מחוץ לאולם זיסמן כאשר לי ביצע לעברו של ברנר תנועת שיסוף גרון. הקבוצה הזמינה את כוחות המשטרה ואלו ליוו את וילהלם לרכבו, שם מצאו והחרימו את הסכין, גבו מהשחקנים דרכונים ועיכבו אותם לחקירה.

וילהלם סיפר בשיחה עם ONE את הצד שלו לפרשה: "אני 30 שנה במועדון ודבר כזה לא עברתי אף פעם - אני מזועזע. אנתוני הגיע למשחק באיחור למרות שהוא חודשיים גר בלגונה ליד היאכטות בהרצליה פיתוח ובדירת פאר בגבעתיים וקיבל יחס פנטסטי מהקבוצה. הוא ניגש אלי עם חבילת דפים באנגלית ואמר 'תחתום או שלא אשחק'. צלצלתי לבני ברנר, לא ידענו מה הוא רוצה, והחלטנו שלא ישחק. אמרנו לו שלא ישב על הספסל, אבל הוא ישב בכל זאת. במחצית ביקשנו שלא ייכנס לחדר הלבשה כי הוא לא רוצה להיות חלק מהקבוצה".

עוד הרחיב המנכ"ל: "ואז הוא ובראון, שלא משחק כמה חודשים כי הוא פצוע, התנפלו בכוח על חדר ההלבשה ונכנסו. באיזשהו שלב הם יצאו מהאולם ובני צלצל להגיד לי שהם חסמו לי את הרכב, בראון יושב על המכסה מנוע, והם מחכים שאצא. הזמנו משטרה, יצא איתי שוטר, השחקן ירד מהאוטו, הוציאו דרכונים, ואז מצאנו סכין באורך 25 סנטימטר שהשוטרים לקחו עם כפפות כראיות. השניים עוכבו בניידת - הגשתי תלונה, והוצא נגדם צו הרחקה". 

לגבי התנהלותו של בראון אמר וילהלם: "הוא לא טלית שכולה תכלת. הגיעו אלינו למשרדי הקבוצה שישה דוחות משטרה מאותו צומת באלוף, שלוש על דוחות מהירות וקנס בגובה 1,000 שקלים כ"א, ועוד שלוש על נהיגה במהירות מופרזת עם הזמנה למשפט ביולי ואוגוסט". על פי גורמים במשטרה: "הצדדים הגישו תלונות הדדיות במה שהגודר כסכסוך כספי. לא מייחסים את הסכין לגורמים המעורבים".

לירון פנאן, הסוכנת של בראון, הגיבה לדברים: "הנושא בבדיקה. ארון בראון עבר פציעה בגב ויש לנו את כל האישורים הדרושים לכך. יתרה מזאת, לא הוצגו בפנינו דוחות כלשהם למרות שמינואר אני מבקשת לראות אותם. ליאור וילהלם לא עונה להודעות וטלפונים כבר חודשים והקבוצה מאחרת לשחקן במשכורת כבר מעל חודשיים".