בשבוע הקרוב ידברו בעולם הטניס רק על דבר אחד, חזרתה של מריה שראפובה למגרשים לאחר 15 חודשי הרחקה עקב העובדה שהטניסאית בת ה-30 השתמשה בתרופה אסורה. שראפובה תחזור לשחק טניס בטורניר החימר היוקרתי בשטוטגרט.

הטניסאית הרוסייה נותרה ללא דירוג עולמי ולכן היא זקוקה לכרטיסים חופשיים לטורנירים עד שתצבור מספיק ניקוד כדי שיהיה לה דירוג מתאים. את הכרטיס החופשי לשטוטגרט היא כבר קיבלה לפני מספר חודשים, דבר שעורר מהומה לא קטנה אצל טניסאים רבים אשר הביעו דעתם בפומבי שמי שהורשה בעבירת סמים צריך להתחיל את הקריירה מהתחלה ולא לזכות בפרס על העבירה שלו בדמות כרטיסים חופשיים לטורנירי יוקרה בסבב.

מריה שראפובה (רויטרס)

עוד באתר:

כמובן שהעובדה שמריה שראפובה היא אלופת חמישה גראנד סלאמים והטניסאית המדוברת בעולם, מבדילה בינה לבין טניסאים אחרים אלמוניים יותר שאחרי פרשיות דומות אף אחד לא הזמין אותם לשחק על מגרשים מרכזיים. אגב, שראפובה קיבלה הצעה לכרטיסים חופשיים גם לטורנירים הגדולים של עונת החימר ברומא ובמדריד, אך טרם החליטה אם להשתתף בהם.

השאלה הזו מתעוררת שוב, כשעל הפרק עומדים כרטיסים חופשיים לרולאן גארוס ולווימבלדון, טורנירי הגראנד סלאם שיערכו בחודשיים הקרובים. אגה רדוונסקה, משחקניות הצמרת בשנים האחרונות הביעה היום את דעתה בפומבי בסוגיה: "אני חושבת שמריה צריכה לבנות מחדש את הקריירה שלה מלמטה בטורנירים קטנים. דירוג מוגן או כרטיס חופשי מגיע למי שעבר פציעה או היה חולה. לא למי שהואשם בעבירת סמים".

אגה רדוונסקה. מתקפה חסרת תקדים (רויטרס)