1. מכבי תל אביב התעוררה הבוקר (שישי) למציאות הזויה במיוחד, כשהיא מדורגת במקום השלישי בלבד בטבלה אחרי הפועל אילת והפועל חולון. ראשי הצהובים טרם התכנסו בצורה פורמלית, אבל ל-ONE נודע כעת שגורמים ניהוליים דוחפים לכיוונים מפתיעים ופועלים למינויו של שרון דרוקר, שמצדו יסכים לחתום על חוזה עד תום העונה ללא הבטחה לעונה נוספת. הסוכן האירופאי מישקו ראזנטוביץ' שוחח עם ניקולה וויצ'יץ' לגבי החתמתו של דרוקר עד תום העונה וכעת הצדדים ממתינים לאישור ההנהלה הוותיקה במטרה להתקדם ולסגור עסקה.

כפי שפורסם ב-ONE, אריק שיבק נחשב קודם לכן למועמד המוביל על פי מספר אנשים משפיעים. זאת כי מגיעה לו הזדמנות ראויה, וגם כי צביקה שרף מסרב לשמש כמושיע. אחרי הזכייה באליפות עם מכבי ראשל”צ דני פדרמן שיגר לשיבק לשעבר הודעת SMS בה כתב: "אין ראוי ממך".שארונאס יאסיקביצ'יוס? בליטא לועגים לצהובים ואומרים שהוא רוצה מהם חוזה מובטח לשלוש עונות תמורת שלושה מיליון דולרים נטו. בכל מקרה, אימון הקבוצה שתוכנן ל-17:00 בוטל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מסע"ת לאחר ההפסד של מכבי תל אביב

עוד באתר:

הפרצופים של אנשי ההנהלה היו מבוהלים לאחר ההפסד למכבי חיפה, 79:63, שהיה השמיני ברציפות של הצהובים. דייויד ודני פדרמן נותרו קפואים במקומם דקות ארוכות אחרי ששתי הקבוצות כבר התפזרו. שמעון מזרחי עזב במהירות את המתחם. אודי רקנאטי רצה להתכנס עם עמיתיו בחדרים הצדדיים. בועוזרו ליאור ליובין עזבו אחרונים את ההיכל, אחרי חצות הלילה, כאשר על פי אנשים בסביבה עוזר המאמן נשמע מעודד את מאמנו.

"אם יש לך ביצים גדולות תיקח את התפקיד", אמר בזמנו דייויד בלאט לעוזרו הלטבי, לפני שזה חתם במכבי. בשיחות עם הצוות סיפר בגאצקיס כי הוא מרגיש שעשה המקסימום עם הסגל הקיים - שלא כולל את הפצועים יוגב אוחיון, די ג'יי סילי, ואנדרו גאודלוק - ושהוא נתקע עם מוביל כדור בודד בדמותו של גל מקל; לעיתים ויקטור ראד, וגם עמית עבו הצעיר נזרק למים העמוקים. "בולדוגים", אמר ליובין לחבריו המאמנים כאשר נדרש לתאר את הקו האחורי של הירוקים עם גרגורי ורגאס וג'ון דיברתולומאו. "לא היה לנו סיכוי".

איינרס בגאצקיס וליאור ליובין. העוזר ניסה לנחם את המאמן (איציק בלניצקי)

2. השחקנים לא מעוניינים בחילופי מאמנים פעם נוספת. רובם מבינים כי הבעיה אינה בצוות המקצועי, אלה הם עצמם שלא מספקים את הסחורה. הצהובים קיימו שיחת שחקנים בחדר ההלבשה שארכה מעל 30 דקות. ג'ו אלכסנדר יזם אותה והחל לשלוף קלפים. הרוחות בינו לקווינסי מילר התלהטו טיפה. יוגב אוחיון דיבר ונשא דברים חיוביים, כאשר גם גל מקל, גיא פניני, דווין סמית' ואחרים השמיעו קולם. קולטון אייברסון ישב בשתיקה רועמת. עמית עבו הצעיר נראה אובד עצות.

מהדברים שעלו בשיחה נשמעה ביקורת קשה על כמה שחקנים, חוסר מחויבות של אחרים שגם מרבים לשכוח תרגילים ומשימות הגנתיות. הקבוצה לא משחקת כיחידה מגובשת, וכי חשוב מעתה להזין יותר את אייברסון בצבע, ובמהירות גבוהה יותר. הישראלים רגישים יותר לסיטואציה של הקבוצה כי הם אינם יכולים להתנתק מהתקשורת, או לברוח בעונה הבאה למדינה אחרת. מילר זרק 2/7 מהשדה, אבל השחקנים לא באים אליו בטענות ומבינים כי למרות שהם בעיצומו של מרדף אחרי תואר האליפות, הפורוורד האמריקאי חלוד ולא בכושר, ולמעשה נמצא בטרום עונה. שוב.

מילר מנסה לעצור את בלייזר. פורוורד הצהובים עדיין חלוד (איציק בלניצקי)

3. גיא פניני ניסה לנתח את מצבה של הקבוצה: "הייתה ישיבה טובה באווירה לא קלה של השחקנים וכל אחד הוציא מה שעל ליבו, היה הרבה מה להוציא. אם זה יעזור? ימים יגידו", אמר הקפטן. "אם יבוא עוד מאמן זה יהיה רע מאוד מבחינתנו, זה לא נעים כי התחברנו לבגאצקיס וזה יהיה רע. זה לא המאמן, זה לא השחקנים - הבעיה היא כולנו יחד. יש משבר, כולנו צריכים להסתכל במראה לראות איפה הוא יכול לקחת על עצמו יותר אחריות. הציפיות והמציאות לא תואמות בקבוצה, וזה התחיל לערער את הביטחון ולשדר לחצים, וזה בעצם מה שקורה כרגע".

לסיכום אמר פניני: "כשמאמן מגיע יש עלייה באנרגיות כי יש דם חדש, וזה מה שקרה באמת עם איינרס. אבל אחרי זה הייתה איזושהי ירידה. אנחנו במצב לא טוב, התחלפו העונה כבר שלושה מאמנים, ואנחנו צריכים לעשות את העבודה יותר טוב". הנחמה? מפגש מול נועלת הטבלה והיורדת הטרייה לליגה הלאומית מכבי קריית גת במחזור הבא.