1. אלפי האוהדים המרגשים ששרו בשריקת הסיום לעולם לא תצעדי לבד הפועל תל אביב, הם הנכס הכי גדול של המועדון המפואר שירד היום, יש אסונות גדולים מאלו חברים, לליגה הלאומית. הם אלו שגם ידחפו את הקבוצה בחזרה לליגת העל, ואל תקנו את הלוקש שמנסים למכור לכם כל מיני אינטרסנטים שהשנאה להפועל בוערת בדמם, לא האוהדים הם האשמים בירידת הקבוצה, לא בגללם לא הגיע רוכש, לא הם קיבלו את הקבוצה לפני שבע שנים כשחמישים מיליון ש”ח בקופתה, והעבירו אותה לניסנובים בלי שקל ובמינוס תשע נקודות.

אבל לא האוהדים בלבד יעלו את הפועל חזרה לליגת העל. עכשיו צריך להתחיל לבנות קבוצה עם כל מיני שחקנים צעירים נחמדים כמו ברשצקי, שחר הירש, לקס, למלא את המושבה באמצעות מסע מכירת מנויים מוזלים (בכל זאת האחים ניסנוב, ירדנו ליגה), להפסיק לקנות כל מיני שחקנים שעבר זמנם, בקיצור, להזרים דם חדש לקבוצה שלמרות הניהול המזעזע שלה בשנים האחרונות, בורכה בקהל הטוב בליגה.

אוהדי הפועל תל אביב מאוכזבים (רדאד ג'בארה)

עוד באתר:

2. ולפני שתקללו אותי בתגוביות שלכם (ככה אומרים טוקבק בעברית) ותשאלו איך יכול להיות שאני קובע שלהפועל הקהל הכי טוב בארץ, יממה אחרי התקרית הנוראית בחודורוב, אגיד כך: מי שהעדיף את כבודו האישי על פני טובת הפועל, ופרץ למתחם האימונים על מנת לתקוף שחקן שהעז-שומו שמים-לענות לקללות, אינו מייצג את אלפי אוהדיה הנהדרים של הפועל, שלא חלמו מעודם לבקר במתחם חודורוב ולקלל שחקנים יום לפני המשחק הכי חשוב שלה בשבע השנים האחרונות. ותפסיקו לספר לי שאדי גוטליב הוא האויב רק בגלל שהעז להגיד שהוא לא רוצה להיות כאן, הוא הרי לא חייב לנו דבר מלבד להילחם על המגרש, ואיש לא יכול להגיד שאת זה הוא לא עשה, ובמחויבות רבה. חבל שאשקלון הצליחה לכבוש ואנחנו הצלחנו לספוג, היה יכול זה להיות צדק פואטי אם דווקא הוא היה משאיר את הפועל שלנו בליגת העל.

3. ולו רק היינו מנצחים את בני יהודה ובית"ר אחרי שהובלנו עליהם, ולו רק היינו מנצחים את אשקלון בשבוע שעבר, ולו הייתה ספקית הנקודות קרית שמונה מצליחה להשיג תיקו באשקלון ואנחנו לא היינו סופגים שער שערורייתי מהוצאת חוץ, היינו נשארים בליגה. בקיצור, בגדול, "הדברים היו תלויים בנו", וביכולת המחפירה שהוצגה כאן בעת האחרונה, זה לא גליק כזה גדול.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלעדי: שחקני הפועל הולכים מכות עם אוהדים

4. המחלל שבת מות יומת, כך כתוב בספר שמות, וגם לכן לא תליתי תקווה גדולה במבצע שארגן הרב החב"דניק אילן, בו נשאו השחקנים ואף חתמו על תפילה לרבי מלובביטש', שספק אם הוא מתערב בענף מחלל שבת, ואם כבר יתערב הרי ברור שיעשה כך לטובת הפועל אשקלון, שאחוז אוהדיה שומרי המסורת גבוה בלי ספק מאלו שלנו שלא אוכלים טריפות.

מצד שני קצת מעצבן שכל מיני אוהדי הפועל "ליברלים" כופרים בזכותם של שחקנינו לעשות כך, כאילו אמורים שחקניה של הפועל ליישר קו עם איזו אידאולוגיה רצויה, לצעוד בהפגנות אחד במאי ולא להאמין בבורא עולם. אז לידידי בן כספית שכתב בדף הפייסבוק שלו שלהפועל מגיע לרדת ליגה גם בגלל התקרית בחודורוב וגם בגלל הפנייה לרבי (חי או מת), אגיד כך. לא הקומץ מהתקרית בחודורוב הוא שמייצג אותנו, ולבטח אל לנו להשליט את השקפת עולמינו על שחקנינו. שילחמו במגרש, זה מספיק, והטרוניה בעניין הרבי מלובביטש', לא פחות מעצבנת מהטענות נגד גוטליב.

5. ולידידי אוהדי מכבי שטענו שגם הם מעדיפים שהפועל תרד ליגה על פני האופציה שמכבי תיקח אליפות אומר שבסופו של דבר זה מה שקרה. שבוע טוב חברים, שוב ברכות להפועל באר שבע, להתראות בעונה הבאה.