המועמד המוביל לתפקיד המנהל המקצועי במכבי חיפה, טוני מוניוס, שעל מעומדתו פורסם לראשונה ב-ONE, צפוי לנחות בארץ ולחתום על חוזהו. במקביל, כל הצוות המקומי, ביניהם גיורא אנטמן, גוסטבו בוקולי ומיק פריסט, זומן לשיחת עבודה אצל המנכ”ל אסף בן דב ביום ראשון. העובדים מוזמנים לחידוש חוזים ושיחות סיכום. בשלב זה לא ברור אילו שינויים אם בכלל צפויים בצוות ונראה שהחלטות יתקבלו במהלך פגישת העבודה.

בתוך כך, מוניוס, נתן אור ירוק לראשי המועדון לצרף לקראת העונה הבאה את שני השחקנים שסיכמו עקרונית וטרם חתמו רשמית, בלם מכבי פתח תקווה, אליסון דוס סנטוס, ומגן שטוטגרט פלוריאן קליין, שאמור להודיע בראשית השבוע שהוא מקבל את ההצעה של הירוקים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אבוקסיס: "עברתי שנה וחצי מהסרטים"

עוד באתר:

בנוגע לשאר הזרים ובכללם קמיל ואצק, הרי שרק לאחר תחילת עבודתו של מוניוס יתקבלו החלטות בנושא. על פי כל ההערכות, ואצק כמו שאר הזרים לא ימשיכו אחרי שיגיעו להסדר כספי עם המועדון ובמקומם יגיעו זרים אחרים .בנוגע לניקיטה רוקאביצה, ההחלטה היא להשאירו בסגל למרות האכזבה.

דקל קינן, גילי ורמוט ואוהד לויטה אמורים בשבוע הבא לחתום על החוזים החדשים שהוצעו להם. בנוגע לדוס סנטוס הרי שהבלם אמנם סיכם את תנאיו אבל עלול למצוא את עצמו מגיע למוסד לבוררות בעקבות טענת קבוצתו מכבי פ"ת שהשחקן נתן מילה של כבוד שימשיך רק בשורותיה בארץ. אגב, דוס סנטוס מכחיש שנתן מילה כזאת אבל בכל מקרה בין הצדדים אין שום חוזה או מסמך כתוב מה שמקטין את הסיכוי של פ"ת לדרוש כסף על השחקן.

דן איינבינדר. בחיפה מייעדים לו תפקיד מרכזי (רדאד ג'בארה)

המאמן גיא לוזון שוחח ארוכות עם דן איינבינדר שבמקביל שוחח גם עם מאמן הפועל באר שבע, ברק בכר. שני המאמנים מייעדים לקשר תפקיד מרכזי לעונה הבאה אבל בחיפה מעדיפים לא ללחוץ ייתר על המידה ולאפשר לקשר לעשות את החושבים על מנת לקבל החלטה לאן להגיע. איינבינדר אמור בראשית השבוע הבא לקבל החלטה סופית בעניינו.

מחר (שבת, 20:30) מול מכבי פתח תקווה, הקבוצה תסיים את אחת העונות העגומות מבחינתה שהתחילה בקול תרועה והסתיימה בקול ענות חלושה. חיפה עלולה למצוא תמונה עגומה גם ביציעים כאשר הצפי הוא לפחות מעשרת אלפים אוהדים. בקבוצה מהכרמל משוכנעים ומקווים שמדובר בעונה ממנה לא ניתן יותר לרדת ומכאן תגיע העלייה והשינוי המיוחל אחרי שנלמדו והוסקו לא מעט מסקנות מהעונה האחרונה.

הרכב משוער: עומרי גלזר, איאד אבו עביד, גארי קגלמאכר, הולמאר איולפסון, שי בן דוד, איתן וולבלום, מוחמד אבו פאני, נטע לביא, עמית זנטי, גילי ורמוט ומוחמד עוואד.