אס״א תל אביב היא מחזיקת גביע המדינה בכדורגל נשים בפעם הרביעית בתולדותיה לאחר שניצחה הערב (חמישי) במעמד הגמר באצטדיון העירוני בלוד 1:2 את מכבי חדרה ונקמה בה על ההפסד 1:0 בגמר לפני שנתיים. הקפטנית הוותיקה מורן לביא, ששיחקה ככל הנראה את משחקה האחרון בקריירה, השלימה צמד אישי נהדר והובילה את קבוצתו של עמי נמני בדרך אל ההנפה.

הקפטנית מורן לביא אמרה בסיום: ״אני מאושרת מאוד, זה גביע רביעי אבל הפסדתי יותר מאשר לקחתי וזאת עונה מדהימה. אף קבוצה חוץ מאיתנו לא ציפה שנגיע לאן שהגענו, אפילו מעט זלזלו בנו, היינו אנדרדוג והיום לא היה משחק כדורגל אדיר אבל הייתה לחימה ובנות נפלו מהרגליים. אין מתוק מזה, לא לקחתי גביע שנתיים וגם נראה לי שזאת העונה האחרונה שלי. אף אחד מאיתנו לא כדורגלן מקצועני, יש לנו עבודה ומשפחה אבל יש פגרה ארוכה ואני אקח את הזמן. צריך לקדם את הצעירות, לקדם תשתיות כי הדור שלנו הולך ונעלם. אס״א זאת המשפחה שלי, יש שם דור עתיד טוב״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
נמני: קשה לתאר במילים את התחושות
מורן לביא (איציק בלניצקי)

עוד באתר:

שחקנית אס”א ת”א אשרת עיני הוסיפה: ״כל אחת מהשחקניות וכל מי שמעורב באס״א תל אביב היום מגיע לו שאפו גדול. לא היה משחק כדורגל מרהיב אבל ידענו לנצח וזה מה שחשוב בגביע. את אף אחד לא מעניין עם איזה אתגרים התמודדנו השנה, מעניין התואר וזה מה שלקחנו. יש המון שחקניות ותיקות בשילוב עם שחקניות צעירות אז יש עתיד והן גם שיחקו היום. צריך לשלב אותן כמה שיותר כי מגיע להן בזכות ולא בחסד, העתיד של הכדורגל נשים הוא ורוד״.

שחקניות מכבי חדרה מאוכזבות (איציק בלניצקי)

המאמן עמי נמני הוסיף: ״קשה לתאר במילים את התחושות, זה כמו שאבקש מאישה לתאר כאבי לידה והיא לא תוכל להסביר לי לעולם, ככה גם אני לא יכול להסביר את התחושות שלנו. ביום שני לקחנו גביע עם הנערות ועכשיו עם הבוגרות, סוף עונה הכי טוב שאפשר. דווקא התוצאה לפני חודש (6:1 לחדרה) הרימה לנו את הקבוצה כי היה לנו תהליך פנימי לא הכי בריא ואחרי המשחק עשינו תהליכים כדי לתקן את הדברים, היום ראינו קבוצה מאוחדת ומלוכדת על המגרש״.

עמי נמני חוגג עם עדן אביטל (איציק בלניצקי)

על מורן לביא: ״מורן ספורטאית על, היא מתאמנת אקסטרה וכל מה שאפשר לבקש מספורטאית זאת מורן. יש לנו לא מעט ותיקות, אנחנו נשב איתן עכשיו וננסה להרגיע להן את המחשבות על פרישה ונבקש מהן לדחות את החלפת המשמרות כדי שנוכל לעשות חלופה כמו שצריך״.

מורן לביא (איציק בלניצקי)

המאמן המפסיד עמי אלחדד התייחס גם הוא בסיום: ״אס״א ניצלה במחצית הראשונה טעויות שלנו והבקיעה שני שערים, מגיע להן לזכות בגביע עם איך שהתנהל המשחק במחצית הראשונה. במחצית השניה, למרות שלחצנו, הלחץ היה קר ולא הגענו למקום של לעשות גול וגם הגול שהיה הוא ממצב נייח, זאת לא הקבוצה שלנו. אס״א קבוצה עם היסטוריה, קבוצה שיש לה תארים ולפעמים זה מכריע במשחקים כאלה חשובים. לצערי לא הגענו למשחק. החוכמה בכדורגל היא להסתכל על היום שאחרי וכבר ביום שלישי יש לנו משחק נגד רמת השרון אנחנו רוצים לסיים מקום שני״.

עמי אלחדד (איציק בלניצקי)

כזכור, בחצי הגמר אס"א ת"א, ניצחה 0:3 את האלופה הטרייה, מ.ס קרית גת, בעוד מכבי חדרה, השיגה ניצחון טכני 0:3 על קבוצת בנות סכנין, שלא התייצבה למשחק. כבר בדקה השלישית יציאה לא טובה של עדי יורמן, שנבחרה לשחקנית העונה, כמעט ועלתה לאס״א בשער של חנין נאסר, אך אשרת עיני הרחיקה מהקו ושמרה על השוויון.

עדי יורמן זוכה בתואר שחקנית העונה (איציק בלניצקי)

שתי דקות בלבד לאחר מכן, שוב עיני במרכז העניינים כשהפעם הגביהה כדור מצוין מאגף ימין למרכז הרחבה ומצאה את הראש של הקפטנית, מורן לביא שקבעה 0:1 מהיר. התקפה של התל אביביות בדקה ה-30 הסתיימה בהכשלה על ורד כהן בתוך הרחבה שגררה שריקה לפנדל, אותו בעטה לביא הוותיקה, שהכניעה את טל אסייב בפעם השנייה במשחק והשלימה צמד. גם לאחר הפסקת המחצית המומנטום של אס״א נמשך כשעדן אביטל הגיעה לקו ה-16 ובעטה לכיוונה של אסייב, שזינקה מצויין והדפה את הכדור.

שחקניות אס"א ת"א חוגגות (איציק בלניצקי)

חמש דקות לאחר מכן בהתקפה בצידו השני של המגרש, שנוסקה יאנג הגביהה בחצי גובה מאגף שמאל לרגלה של שובל טוויל, שבעטה בעוצמה לכיוון השער, אך עדי יורמן קלטה את הכדור. עשר דקות לפני סיום המשחק עדן אביטל פרצה באגף שמאל והעבירה כדור רוחב לטלי חנן, אך אסייב יצאה לקראתה מחוץ לרחבה והרחיקה, אביטל השתלטה על הריבאונד וניסתה לנצל את היעדרותה של השוערת, אך בעטה מעל השער.

שחקניות אס"א ת"א חוגגות (איציק בלניצקי)

בדקה ה-85 חדרה זכתה בכדור חופשי מצד ימין, דניאל סופר ניגשה לכדור והגביהה לפינה הרחוקה בתוך רחבת החמש, טוויל עלתה גבוה, ניצלה יציאה לא טובה של יורמן וצימקה ל-2:1 בנגיחה מדויקת, אך זה היה מעט מדי ומאוחר מדי ועד לסיום המשחק התוצאה נשמרה. לאחר שתי עונות בהן הפסידה במעמד הגמר, אס”א תל אביב זכתה בגביע הרביעי שלה.

שחקניות חדרה מאוכזבות (איציק בלניצקי)