יו”ר שדולת הספורט בכנסת, חבר הכנסת עיסוואי פאריג’, פנה במכתב אישי ליו”ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני, לאחר שבהתאחדות החליטו לסרב לערוך דקמת דומיה לזכרו של השייח’ עבדאללה נימר דרוויש במשחק בין מ.ס כפר קאסם לעירוני טבריה, במסגרת הפלייאוף של ליגה א’ וביקש ממנו להפוך את ההחלטה.

במכתב שכתב לעיני, ח”כ פריג’ הסביר את בקשתו: ”בחודש מרץ האחרון, עמדו שחקני ואוהדי קבוצות הליגה דקת דומיה לזכרו של שדרן הספורט מאיר איינשטיין, כך נעשה גם לאחר מותם של אריק איינשטיין, שמעון פרס ואחרים. דקות דומיה נוספות אושרו לקבוצות שונות לזכרם של אוהדים, שחקנים לשעבר, אנשי מקצוע והנהלה, כמו גם אישי ציבור ואחרים”. 

עופר עיני. יהפוך את ההחלטה? (נעם מורנו)

עוד באתר:

“השייח’ עבדאללה נימר דרוויש שמת השבוע בגיל 69, לא היה רק מייסדה של התנועה האסלאמית בישראל ואחד מהמנהיגים הבולטים של החברה הערבית בישראל, אלא איש כפר קאסם, שרבים מהשחקנים והאוהדים היו קשורים אליו בנימי נפשם. אם היה מדובר באיש ציבור שהתבטאויותיו שנויות במחלוקת, עוד ניתן היה לנסות ולהבין את מניעיכם בפסילת בקשתה של מ.ס כפר קאסם, אבל ההפך הוא הנכון. השייח’ דרוויש היה מאנשי הציבור הבולטים בחברה הערבית שקידמו את החיים המשותפים ואת השאיפה לשלום, שילב ידיים עם מנהיגים יהודים דוגמת הנשיא ריבלין והנשיא לשעבר פרס במאמץ לחזק את הדו קיום במדינה, נושא שהיה מחויב לו מאוד”. 

לסיכום כתב: “אם ההתאחדות מסרבת לבקשה לקיים דקת דומיה לשייח’ נימר דרוויש, היא לא עושה זאת בשל דעותיו, אלא בשל היותו ערבי. כי דעותיו היו דעות של שלום ושל פיוס. על כן אבקש ממך לפעול לשינוי החלטת ההתאחדות, על מנת שנוכל לכבד את זכרו ואת דרכו של השייח’ דרוויש, בדיוק כפי שההתאחדות מאשרת לכבד את זכרם של אנשים דוגמת מאיר איינשטיין, אריק איינשטיין, שמעון פרס ורבים אחרים”.