אצטדיון ויסנטה קלדרון של אתלטיקו מדריד ייסגר באופן רשמי בעוד עשרה ימים (28 במאי) עם משחק ראווה אותו תערוך הקבוצה בהשתתפות כוכבי עבר והווה של המועדון, אשר יתמודדו מול כוכבי עבר והווה מהכדורגל העולמי. המשחק, כמו כל משחקי הליגה הספרדית, יועבר בשידור חי בערוץ ONE, אפיק 50 באיכות HD ב-HOT ,yes וסלקום tv. 

על המשחק, שמתהדר בכותרת “מחויבות לשלום”, לקחו חסות גם הוותיקן והאפיפיור פרנציסקוס, הידוע כאוהד כדורגל. לכבוד המשחק זומנו מספר כוכבי עבר גדולים מהעולם ובהם גם אייל ברקוביץ’, שאמר ל-ONE: “זה כבוד גדול בשבילי, אני הולך לייצג את מדינת ישראל לאחר שנציגות של האפיפיור פנתה והזמינה אותי. אייצג את מדינת ישראל ולא את אייל ברקוביץ’ באופן פרטי. אני רואה בזה שליחות. הם חיפשו שחקן ישראלי עם עבר באירופה. יכלו להיות שחקנים אחרים. התמזל מזלי”. ברקוביץ’ סיים בהלצה: “מקווה שיהיה לי כוח לסיים 10 דקות של משחק”.

אייל ברקוביץ' במדי סלטיק (רויטרס)

עוד באתר:

עוד בין המוזמנים בשורת כוכבי ההווה ניתן למצוא את ליאו מסי, שעדיין צריך לאשר את השתתפותו, וניימאר. גם קיליאן אמבפה ממונאקו וריאד מרחז מלסטר סיטי נמצאים ברשימה. בין כוכבי העבר, השם הבולט הוא כמובן של פלה ושל רונאלדיניו ואיתם גם קלאודיו קאניג’ה, רוברטו מנצ’יני, רנה היגיטה, קלרנס סיידורף וזבונימיר בובאן. בין שחקני העבר של אתלטיקו שהוזמנו נמצא טוני מוניוס, שמנהל משא ומתן עם מכבי חיפה על תפקיד המנהל המקצועי.

ברקוביץ' במדי ווסטהאם (רויטרס)

האצטדיון המיתולוגי נפתח ב-1967 ומאז זכה המועדון בחמש אליפויות. אתלטיקו תעבור לאצטדיון חדש שייקרא וונדה מטרופוליטנו וצפוי להיות חדשני ומרהיב ביופיו, אך האוהדים תמיד יזכרו לטובה את הקלדרון.

רונאלדיניו ופלה (רויטרס)