איזה שבוע נפלא עבר על בירם כיאל ותומר חמד, לאחר שהשניים היו שותפים מלאים לעליה ההיסטורית של ברייטון לפרמייר ליג, ונראה שלא רק אצלנו מתלהבים מצמד הישראלים, לאחר שגם ב-BBC שודרה תכנית רדיו אינטרנטית תחת הכותרת: “צמד הישראלים שעלה לפרמייר ליג והגשים חלום ילדות”.

על צמד הישראלים נכתב באתר: “בליבה של ברייטון, העולה הטרייה לפרמייר ליג, ניצבים שני שחקנים ישראלים. תומד חמד ובירם כיאל הם החברים הכי טובים, שמכירים אחד את השני מגיל ילדות. בעוד כיאל הוא ערבי-ישראלי שקורא בקוראן לפני משחקים, חמד הוא יהודי שהולך לבית כנסת ביום שישי”.

עוד באתר:

בפתיחת התכנית סיפר כיאל: “גדלנו על הכדורגל האנגלי, מבחינתנו הפרמייר ליג היא הליגה הטובה בעולם. ראינו את יוסי בניון, אייל ברקוביץ’ וטל בן חיים בתור ילדים ומבחינתנו רצינו תמיד לשחק באנגליה, זאת הייתה המטרה שלנו תמיד”.

תומר חמד המשיך: “היינו שומעים מיוסי בניון וטל בן חיים בנבחרת עד כמה מדהימה הליגה באנגליה. דיברנו עם אייל ברקוביץ’ בתכנית הרדיו שלו, הוא אמר לנו שזאת הליגה הטובה בעולם ושאנחנו נהיה שמחים לשחק שם”.

הילדות שלהם בישראל: בירם כיאל: “גדלתי בג’דיידה ולאחר מכן הצטרפתי למחלקת הנוער של מכבי חיפה, שם אני ותומר הפכנו לחברים טובים. התנאים איפה שגדלתי לא היו כמו באנגליה, לפעמים היינו משחקים עם אבנים בתור שערים, אני גאה במקום שבאתי ממנו ואני תמיד רוצה לייצג אותו בכבוד. חמד: “זה לא היה קל, לפעמים היינו מחמיצים בית ספר, היינו צריכים לנסוע דרך ארוכה לאימונים. לא היינו מבלים בסופי שבוע. צריך להקריב אבל זה היה החלום שלנו. ברגע כזה אנחנו יכולים להגיד שכל העבודה הקשה השתלמה”.

כיאל סיפר על חמד: “הוא תמיד היה הבחור השקט בקבוצה, אבל הוא גם תמיד היה המנהיג. הוא תמיד שם כשאתה צריך אותו. הוא מקצוען אמיתי. הוא תמיד עבד קשה בשביל להשיג דברים שאחרים לא משיגים. הוא תמיד חלם להיות שחקן בטופ והוא הגיע לזה עכשיו. העבודה שהוא עשה בשביל הקבוצה היא מדהימה, אני אוהב אותו מאוד ואת המשפחה שלו”.

חמד החזיר מחמאות לכיאל: “מהרגע הראשון ראו שהוא לא מפחד להראות את היכולות שלו, הוא לא פוחד לתקל את השחקנים הכי גדולים. הוא הצליח מההתחלה במכבי חיפה, הצליח בסלטיק וגם כשהוא בא לברייטון יש לו חלק גדול בעליה. כל האוהדים אוהבים אותו וגם השחקנים. הוא נותן מהבריאות שלו וזה מדהים שהוא איתנו”.

איזו קבוצות אהדו בפרמייר ליג  כילדים? 
חמד: “בתור ילד אהדתי את מנצ’סטר יונייטד. גדלתי על שחקנים כמו דייויד בקהאם, פול סקולס, זה היה החלום שלי לשחק שם בתור ילד, היא הייתה הקבוצה שלי”. כיאל: “אני אהדתי את ליברפול, אנפילד זה מקום מדהים, הם זכו בליגת האלופות עם הקאמבק נגד מילאן”.

ההתרגשות לשחק באולד טראפורד ואנפילד: “כמובן, זה הדבר הראשון שחושבים עליו. זה יהיה נחמד כן, אבל אנחנו באים לשם להוכיח שהמקום שלנו הוא בפרמייר ליג, אנחנו רוצים להישאר כמה שיותר שנים”.

איזה שחקן הם מצפים לפגוש?
פה כיאל וחמד הסכימו פה אחד: “זלאטן איברהימוביץ’. עדיין לא פגשנו אותו בקריירה ואנחנו מצפים לכך. המנטליות שלו היא משהו מיוחד, הווינריות שלו מדהימה”.