בהתאחדות לכדורגל זעמו לא מכבר כאשר קיבלו לתדהמתם את הידיעה שפיפ”א שיקרה לישראל והסתירה את הבקשה הפלסטינית שבקונגרס פיפ”א שיתקיים ב-10 במאי בבחריין תהיה החלטה הצהרתית להכיר בבקשה של ההתאחדות שלהם, הצעה מחייבת נגד המשך משחקם של שש הקבוצות המצויות מעבר לקו הירוק במסגרת ההתאחדות לכדורגל. מדובר באליצור עירוני יהודה, הפועל אורנית, הפועל בקעת הירדן, בית”ר עירוני אריאל, בית”ר גבעת זאב ובית”ר מעלה אדומים. פירוש הדבר – אם ההצעה תתקבל, אז הקבוצות לא תוכלנה להמשיך לשחק תחת ההתאחדות לכדורגל.

מדובר בדרמה גדולה מבחינת מדינת ישראל ובהתאחדות לכדורגל נתנו למשרד ראש הממשלה ומשרד החוץ לטפל בסוגיה הלא פשוטה הזו. בפיפ”א לא עדכנו את ההתאחדות לכדורגל עד לפרסום הרשמי של סדר היום לקונגרס. בהתאחדות כעסו מאוד על כך שגורמים בפיפ”א עשו זאת בכוונה ככל הנראה.

עוד באתר:

להשעות את ישראל לא יוכלו בקונגרס, אבל יש סיכוי גדול לכך שהבקשה הפלסטינית תתקבל ויותר קבוצות מעבר לקו הירוק לא תוכלנה לשחק תחת ההתאחדות לכדורגל.

טוקיו סקסוואלה, יו"ר הוועדה לדיאלוג בין ההתאחדות לכדורגל להתאחדות הפלסטינית, אמור לפרסם בשבוע הקרוב את הדו”ח שלו בנושא. גם הדו”ח של סקסוואלה עם המסקנות עשוי להיות דרמטי מבחינת ישראל.

בהתאחדות גם מחכים לאור ירוק מבחינת הוצאת ויזות ואישור השב”כ ליציאה לבחריין. כרגע לאור המצב אמורים לצאת לקונגרס היו”ר עופר עיני, ממלא המקום תמיר גילת, המנכ”ל רתם קמר והיועץ המשפטי עו”ד אפרים ברק.

בנושא אחר, בשל עומס החום הכבד והחריג הצפוי בסוף השבוע בכל הארץ, ולאחר בדיקות מול הגורמים הרלוונטיים, החליטה ההתאחדות על ביטול כל משחקי נערים ג' ומטה (מתחת לגיל 14) אשר מתקיימים לאחר השעה 11:00. משחקי נערים ב' עד נוער יתקיימו על פי נוהל עומס חום והשופטים והקבוצות יעודכנו בהתאם.