רגע לפני משחק החוץ מול בית”ר ירושלים הגיעו חלק משחקני מכבי תל אביב והצוות המקצועי היום (חמישי) לסיור במפעל נותנת החסות של המועדון HP אינדיגו בקריית גת. בין השחקנים שהגיעו לאירוע: שרן ייני, ברק יצחקי, אלי דסה, פרדראג ראיקוביץ’, דור מיכה, אוסקר סקאריונה, וידאר קיארטנסון, טל בן חיים החלוץ ואייל גולסה. עם כניסת השחקנים למתחם המפעל התנגן השיר ״We are the champions” של להקת “קווין”, ככל הנראה כתמריץ לשחקנים עם שלבי ההכרעה של העונה.

הקפטן שרן ייני אמר: “בית"ר  קבוצה טובה, תמיד קשה לשחק נגדה, גם לבאר שבע וגם לנו. אנחנו לא חושבים שיהיה לנו איזשהו טיול, לגמרי לא. כמו שאמרתם לפני המשחק בגביע, זו קבוצה שלקחה הרבה נקודות נגד מכבי אז אנחנו מודעים לזה, מודעים לאיכויות שלהם ומודעים למה שאנחנו צריכים לעשות בשביל לנצח".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
וידיגל: בית”ר קבוצה טובה ואיכותית

עוד באתר:

השיפור ביכולת: "אני שמח שהיכולת באה, בייחוד עם הניצחונות, אבל באמת מה שחשוב כרגע זה הנקודות. לא רק כרגע, אלא כל הזמן. בסופו של דבר יבקרו אותנו על הנקודות שלנו. אם זה יכול לבוא ביחד אז מצוין. יכול להיות שאחרי החצי גמר השתחרר הרבה לחץ וזה קצת נפתח. זו השערה אבל אנחנו עובדים קשה בשביל לשפר את עצמנו, לאט לאט אני מרגיש שמתחבר".

ראיקוביץ', קיארטנסון וסקאריונה בסיור מכבי ת"א ב-HP (איציק בלניצקי)

האינטנסיביות: "אנחנו לא חושבים מה יקרה כרגע עם גורל האליפות בגלל שחושבים רק משחק אחד קדימה, זאת קלישאה אבל ככה אנחנו באמת צריכים להתייחס, אנחנו מקצוענים. לגבי זה שזה שבוע עם שלושה משחקים, אז לנו זה כיף כי בסופו של דבר אנחנו באים להתאמן ולהתכונן ליריבה אבל אנחנו עושים את מה שאנחנו אוהבים וזה לשחק, מבחינתי שכל שבוע זה יהיה ככה".

החשש מאיבוד נקודות: "זו לא צורת המחשבה שלנו. אנחנו לא חושבים על איבוד נקודות או מה יהיה במשחקים הבאים, אנחנו יודעים שאנחנו צריכים לקחת את הנקודות בכל משחק וחושבים רק על משחק אחד, כל משחק לגופו".

שחקני מכבי ת"א בסיור ב-HP (איציק בלניצקי)

על המשחק מול בית"ר בגביע: "הבישול שלי היה במזל. לבית"ר יש שחקנים מאוד מסוכנים, בטח בהתקפה אז אנחנו מודעים לזה. היו להם גם כמה גולים בנבדל באותו משחק. מתי שהצופים רואים את זה להם זה קשה ומלחיץ ואנחנו אומרים 'עשינו עבודה טובה מבחינת הקו שלנו’. אלו שחקנים שאנחנו צריכים להיות מרוכזים איתם כל הזמן וכשאנחנו תוקפים צריך לדעת איפה בדיוק הם נמצאים בשביל לעצור את ההתקפה עוד לפני שהיא התחילה. אז זה משחק עם המון המון ריכוז וזה מה שאנחנו צריכים לעשות".

וידיגל: “זה רק עוד משחק, לא חושבים על באר שבע”

המאמן ליטו וידיגל הסביר: “השבוע הזה כמו כל החודש האחרון, הוא אינטנסיבי. אני כאן פחות מחודשיים והם היו אינטנסיביים מאוד, כזה הוא הכדורגל, זה דבר נורמלי. אני תמיד חושב באותה הצורה ממשחק למשחק, נהיה מוכנים לקראת המפגש הקרוב. ההרכב שלי ללא איתן טיבי או אלי דסה? אני תמיד נותן אמון בכל השחקנים שלי, השחקנים שייבחרו לעלות במשחק הזה יקבלו ממני אמון מלא. הדבר החשוב ביותר הוא שכל השחקנים יאמינו וכשההזדמנות של אלו שלא ב-11 תגיע, הם צריכים להיות מוכנים. אם אנחנו נעבוד קשה כקבוצה אנחנו ננצח”.

ליטו וידיגל בסיור של מכבי תל אביב ב-HP (איציק בלניצקי)

לגבי המשחק הקרוב: “בית”ר ירושלים היא קבוצה טובה ואיכותית. ניצחנו אותם בגביע ושיחקנו טוב מאוד. הצגנו יכולת משופרת לאחרונה. אבל זה רק עוד משחק בשבילנו ואנחנו צריכים להיות מוכנים לקראתו כי זה משחק אחר מאשר הגביע. נהיה חייבים לבוא מוכנים מאוד, כי זה סיפור אחר. אני רוצה יותר מהקבוצה שלי, אבל אנחנו צריכים זמן בשביל זה. הקבוצה השתפרה מאוד לאחרונה. אנחנו רוצים לנצח ולהציג בדרך כדורגל טוב ואיכותי. התחלנו בכך ואני מקווה שזה יהיה גם הפעם, אנחנו רק רוצים לנצח”.

“המשחק הבא מול הפועל ב”ש לא מעסיק אותי כרגע. אני מתרכז במשחק הקרוב ונצטרך לנצח אותו. אחר כך נחשוב על המשחק הבא, ככה אנחנו מתנהלים. אם נתחיל לחשוב על משחקים בעתיד זה לא יהיה דבר טוב. חייבים להתרכז רק במפגש הקרוב. ניתן הכל כדי לנצח את המשחק הזה מול בית"ר ירושלים”. 

וידאר קיארטנסון (איציק בלניצקי)

בסוף הסיור זכו השחקנים לראות את המדפסות של המפעל בעת הדפסת התמונות שלהם ועוד שלל מוצרים בכיכובם. המנהל הספורטיבי ג׳ורדי קרויף העניק צלחת מהודרת כהוקרה לסמנכ”ל החברה, עמוס גבאי.