תכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וכעת גם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתכנית הספורט של ישראל דיברנו על עתידו הלא ברור של הקשר המבוקש דן איינבינדר, לקראת העונה הבאה וגם על המשחק בין קריית שמונה להפועל רעננה, בו צפוי להתמודד חיים סילבס מול הקבוצה אותה יאמן בעונה הבאה. בהמשך, דנו בדרישה של הפועל תל אביב להציב חוקרים במשחקי התחתית והתכוננו לקראת משחק הסופר קלאסיקו בין ריאל מדריד לברצלונה שייערך ביום ראשון.

אושרי דודאי: “דן יודע שהתנהלות מול טביב דרך התקשורת לא תטיב עימו”

עוד באתר:

דובר בית”ר ירושלים דיבר על עתידו המעורפל של קפטן הקבוצה אשר מבוקש על ידי קבוצות הצמרת לקראת העונה הבאה. 

דן איינבינדר יהיה שחקן בית”ר ירושלים בעונה הבאה?
”בית”ר מעוניינת באייבינדר לשנים הקרובות ואלי טביב הבהיר את זה לשחקן ולאביו בפגישה שנערכה בין השניים, בה נכח גם סוכנו אבי נימני. גם איינבינדר מעוניין להמשיך, העניין הוא שיש עוד כמה גורמים משתנים במשוואה. ימים יגידו, תהיה עוד פגישה אחת לפחות ושיהיה מה להודיע נודיע”.

האם אלי טביב יכול להשוות הצעות של מועדונים אחרים שמעוניינים בשחקן?
“לדעתנו יש עוד שיקולים חוץ מהשיקול הכלכלי. דן הוא שחקן בית פה והוא גם קפטן בית”ר, אז הגורם הכלכלי הוא לא הגורם היחיד במשוואה ויש דברים שאי אפשר לכמת אותם בכסף”.

האם דן הקנה את הישארותו בהתאם לחיזוק הסגל בעונה הבאה?  
”אין שחקן שיש לו את הפריווילגיה לדרוש דברים כאלה בבית”ר ירושלים. אבל יחד עם זאת, אלי טביב רוצה בעצמו לבנות קבוצה שתוכל להתמודד על התואר ולעשות את קפיצת המדרגה בשביל המועדון”.

דן דרש להיות המשתכר הגבוה במועדון?
“אני לא אמרתי שדן דרש להיות המשתכר הגבוה בקבוצה. אלי יציע מה שנראה לו לנכון לכל שחקן ושחקן ללא קשר לשמו”.

לדעתך איינבינדר ישחק במכבי ת”א או בבית”ר ירושלים בעונה הבאה?
”אני לא מכיר הצעה ממכבי תל אביב, אני לא רואה אותו משחק במכבי ואני מאמין שהוא יהיה שחקן בית”ר בעונה הבאה.

אתה חושב שהשחקן מנסה להעלות את שכרו דרך כותרות בתקשורת?
”אני יכול לומר לכם שגם דן יודע שאם הוא התנהל כמו שחקנים אחרים בעבר ויתמקח עם אלי טביב בתקשורת זה לא יטיב עימו. אני יודע שדן לא מתנהל ככה וזה לא מה שיכריע את המשך דרכו בקבוצה”.

לסיום, בית”ר תשיג את הכרטיס לאירופה?
”אנחנו לא רואים אופציה שזה לא יקרה”.

אושרי דודאי (יניב גונן)

חיים סילבס: “אם ק”ש הייתה מתמודדת על הירידה הייתי עולה ליציע במשחק מולה”

מאמן הפועל רעננה שסגור בקבוצה הצפונית לעונה הבאה, דיבר לקראת המפגש בין הקבוצות במחזור הקרוב.

אתה הולך להתמודד נגד הקבוצה שתאמן בעונה הבאה?
אני מאמין שבסופו של דבר אאמן את קריית שמונה בעונה הבאה, אז כן, אני הולך לפגוש את הקבוצה שאותה אאמן בעונה הבאה.

בעצם התחלת לעבוד על הסגל של ק”ש לעונה הבאה?
“זה לא נכון, כעיקרון הוחתם מגן שמאלי שהקבוצה עוקבת אחריו תקופה, מעבר לזה סיכמנו שנדבר רק שרעננה תבטיח את ההישארות בליגה”.

אתה לא חושב שיש טעם לפגם בכך שתאמן נגד הקבוצה בה אתה סגור?  
”יש כאן הסיטואציה שנקלעתי אליה היא לא סיטואציה שאני יזמתי. איזי שרצקי פנה לאשר אלון והוא אישר לו לנהל איתי משא ומתן. אני לא התייפייף ויגיד לך שזה לא קורה. אותי ק”ש לא מעניינת במשחק הקרוב וזו האמת. למועדון שאני נמצא בו כרגע מגיע את המחויבות שלי במאה אחוז וזה מה שאני נותן”. 

למה אתה לא עולה ליציע ומונע את הבעיות וכל הדיבורים סביבך?
”אם ק”ש הייתה מתמודדת על הירידה הייתי אומר לכם שאתם צודקים וזה מה שאני צריך לעשות, אבל לרעננה יש עניין גדול מאוד במשחק הזה, עוד לא נשארנו בליגה ואני לא יכול להרשות לעצמי לא לנהל משחק כזה. אני אתן למועדון הזה את כל כולי וגם אם נובס אין לי שום סיבה לחלק מתנות לק”ש, הם לא צריכים את המשחק הזה”.

לעבוד תחת איזי שרצקי זה לא פשוט, אתה מוכן לאתגר?
”ברור שאני יודע מי זה איזי. אני מאמין בעצמי בלי קשר למאמנים אחרים ולמה שהם עברו פה. אני לא נאיבי, אבל אני מקווה שלא יקרה לי מה שקרה למאמנים אחרים. אני חושב שזו מקפצה טובה בשבילי, ברעננה הגעתי למה שאפשר והשנה החלה דעיכה והרגשתי שלא עמדתי בציפיות ונכשלתי אפילו. אשר רצה אותי לעונה הבאה, אבל נראה לי שהגיע הזמן לשינוי ובק”ש אני מרגיש שאוכל לבצע את קפיצת המדרגה שאני מחפש”.

חיים סילבס (שחר גרוס)

נעים: “שישלחו למשחקים את החוקרים שבדקו את הערבויות של הפועל בבקרה”, קסנטיני: “שיבדקו את האינפוזיות שנותנים שם לשחקנים”

מאמן ויושב ראש הפועל אשקלון הגיבו לדרישת הפועל תל אביב להציב חוקרים במשחקי התחתית במחזור הקרוב.

מה אתם חושבים על הדרישה של הפועל ת”א להציב חוקרים במשחקי התחתית?
יובל נעים: ”אני חושב שזה סוג של בדיחה עצובה ומלחמה פסיכולוגית שלא ניכנס אליה. חבל שהפועל מוציאה כאלה הודעות לפני משחקים כל כך חשובים. אנחנו נתעסק בעצמנו וננסה לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. איזה חוקרים יישלחו למשחקים? אלו שבדקו את הערבויות של הפועל ת”א בבקרה?

איתן קסנטיני: “אולי יישלחו את החוקרים לבדוק את האינפוזיות שהם נותנים. כמו שיובל אמר אנחנו מתעסקים רק בכדורגל. אם אני אספר לך כל מיני סיפורים זה סתם יהיה מעשיות. אני חושב שצריך לעשות בדיקה כללית וצריך לעשות אותה באופן רציף בכל המשחקים, בלי קשר לתחתית או לצמרת”.

יובל האם המשכורות שהיו חייבים לכם שולמו?
”המשכורות נכנסו והכל בסדר. קיבלנו משכורת אחת ואת השנייה נקבל בקרוב. האיומים של השחקנים על שביתה ירדו מהפרק”.

האם לדעתך אשקלון היא קבוצה ראויה בליגת העל?
”ברור שכן. לא כל הקבוצות יכולות להיות מכבי או ב”ש. מי שמגיע לקבוצות הקטנות יודע שיהיו קשיים. בסופו של דבר יש פה הנהלה טובה שעושה מעל ומעבר. עלינו מליגה א’ תוך שנתיים ולא התאקלמנו באופן חלק, אבל ידענו להתמודד עם זה. לי אישית המצבים האלה לא חדשים. אני אמרתי שאם נגיע למצב שהדברים תלויים בנו נישאר ואני אומר שנישאר בוודאות בליגה. אני לא מסתכל על קבוצות אחרות, אף אחת לא תעזור לנו, אנחנו משחקים כדורגל מאוזן ומאורגן ומגיע לנו להישאר”.

אתה ממשיך באשקלון בעונה הבאה?
”אלוהים גדול, אין לי חוזה לעונה הבאה ואני לא יודע מה אני רוצה לעשות עדיין. טוב לי באשקלון אני מוכן להישאר פה גם עוד 5 שנים.

קסנטיני: “אז אני כבר שולח לו את החוזה”. 

ליובל אין חוזה לעונה הבאה, אם אתם רוצים אותו למה לא הגשתם לו הצעה עדיין?
”יובל ילד גדול וגם בעונה הקודמת לא היה לו חוזה ויש דברים שברורים בינינו, אנחנו נשב וכל עוד אני נמצא פה, אני רוצה שיובל יישאר. כרגע מונה ראש עיר חדש באשקלון ואנחנו צריכים לראות מה קורה. ראש העיר החדש אוהב את הכדורגל אבל צריך לחכות. ביום שני העמותה שמנהלת את המועדון תקבל אישור לניהול תקין והכל יהיה בסדר”.

יובל נעים (איציק בלניצקי)

קובי רפואה: “המועדון יכול היה למנוע את המצב ששחקנים סוגרים בקבוצות אחרות במהלך העונה, ברור שאני כועס”.

מאמן הקבוצה מהמלאבס שסופר כבר חמישה הפסדים רצופים התייחס למצב הקבוצה לפני המפגש מול מכבי חיפה.

העובדה ששחקנים שלכם סגורים בקבוצות אחרות מפריעה?
”הפסדנו חמישה משחקים ברצף אז כן, אני מרגיש שהשחקנים לא איתנו, אבל אני לא רוצה להגיד את זה כל הזמן ולהישמע כאילו אני מתרץ. אני מנסה להתמודד עם זה בכל דרך וזה לא פשוט, שוב, אגיד את מה שישי לי בסיום העונה”.

דור אלו באמת פצוע או שהוא שומר את עצמו לעונה הבאה?
”דור אלו באמת פצוע במיניסקוס, אני יודע שהוא רוצה להגיע בריא לב”ש ואני לא מאשים אותו. אני אשחק רק עם מי שמחויב למועדון. אם אני לא אגיע לאירופה בגלל זה, נדע בסוף העונה”.

מי אשם במצב שהקבוצה נקלעה אליו?
“מכבי פ”ת כמועדון יכלו למנוע את כל המצב הזה, אני לא אכנס לשמות עכשיו, אמרתי לכם בסוף העונה אגיד את מה שצריך. אני הראשון שאשמח על שדרוג כלכלי ומקצועי של השחקנים שלי, אבל יש זמן לעשות את הדברים האלה. בוודאי שאני כועס על המצב שנוצר, זה עלול לעלות לנו במקום באירופה. אני לא חושב שאם לא נשיג את הכרטיס זה לא כישלון. בתחילת העונה המטרה הייתה פלייאוף עליון. כמובן שארגיש לא טוב אם לא נגיע לאירופה”.

תמשיך במכבי פ”ת בעונה הבאה?
”יש הסכם לעונה הבאה ויש את שינו זוארץ והכל בסדר. גם לאבי לוזון אין לי שום טענות., הוא אוהב את הקבוצה. סיכמתי עם שניהם בלחיצת יד ולי זה מספיק, אני אחתום בשבוע הבא ואהיה במכבי פ”ת.

איך אתה מרגיש עם זה שגיא לוזון לקח לכן את אליסון דוס סנטוס?
”אני לא מרגיש שום דבר מעניין אותי רק מכבי פ”ת. אני לא מפחד להגיד כלום ולסיום אומר שמכבי פ”ת תהיה בוודאות באירופה, מי שרוצה אותנו ומי שלא ייאלץ להתמודד עם זה”.

קובי רפואה (אחמד מוררה)